Dom i Wnętrze

Dobra pergola tarasowa

W dawnych czasach zadaniem pergoli było podparcie roślin, które dumnie pięły się w górę. Teraz pergola tarasowa również może służyć oparciem roślinom, ale jej główna funkcja się nieco zmieniła. Czym jest taka konstrukcja i gdzie powinno się ją ustawić?

Pergola tarasowa i jej konstrukcja

Dzisiaj pergola ma za zadanie zapewnić zadaszenie całości lub części tarasu. Jest to konstrukcja budowlana, która powinna zostać wykonana przez odpowiednich specjalistów, pomagająca stworzyć salon na świeżym powietrzu. Z czego powinna być wykonana konstrukcja pergoli? Dobrym materiałem wydaje się drewno. Chociaż należy pamiętać o tym, aby w całości zostało w odpowiedni sposób zakonserwowane. Dzięki temu będzie w stanie wytrzymać przez długi czas na dworze, narażone na czynniki zewnętrzne. Na rynku dostępne są również pergole, których konstrukcja wykonana jest ze stali lub aluminium. Tego typu konstrukcje pasują do budynków nowoczesnych.

Odpowiednie pokrycie, czyli z czego wykonać zadaszenie 

Pergola tarasowa powinna mieć odpowiednie pokrycie dachowe. Do wyboru jest pokrycie dachowe z poliwęglanu. Tworzywo sztuczne jest wytrzymałe, aczkolwiek koszt jego użycia może być wysoki. Tkaninowe zadaszenia tarasu są fajną propozycją, którą można nawet zwijać do połowy lub w całości, dzięki czemu na taras zawsze można wpuścić słońce. Szklane zadaszenia tarasowe są drogie, ale cechują się wysoką wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Wykonane są ze szkła hartowanego, które w całości przepuszczają światło.