Dom i Wnętrze

Dobre garnki na indukcję

Płyty indukcyjne to funkcjonalne urządzenia, które znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Jest jeden minus używania takiej płyty – potrzebują one odpowiednich garnków. Jakie garnki na indukcję są najlepsze? Na co należy zwracać uwagę podczas ich zakupu?

Wybieramy garnki na indukcję

Jeżeli chcemy ułatwić sobie sprawę, podczas wyboru garnków, to zwracajmy uwagę na symbole, jakie zostały na nich umieszczone. Te, które można używać na płytach indukcyjnych, są zawsze specjalnie opisane. Odpowiednia informacja umieszczona jest na spodzie garnka (najczęściej symbol z dopiskiem induction) lub też na opisie, który zawsze powinien znajdować się przy każdym garnku. Jeżeli są one sprzedawane w komplecie, w kartonie, informacja zawsze powinna być czytelna dla klienta. Co jeszcze należy wiedzieć o tego typu garnkach?

Mocne garnki

Garnki na indukcje muszą mieć odpowiednio dopasowane dno. Dlaczego jest to tak ważna informacja? Ponieważ dno przylega bezpośrednio do płyty. Dno musi być więc ferromagnetyczne. W innym przypadku płyta nie zadziała. Ferromagnetyczność można w bardzo łatwy sposób sprawdzić. Wystarczy do dna przyłożyć magnes. Jeżeli ten zostanie przyciągnięty, to można być pewnym tego, że jest to dobry garnek. Wśród innych właściwości należy wymienić dno o odpowiedniej grubości. Zbyt cienkie dno może się deformować pod wpływem zbyt długiego i częstego gotowania. Jeżeli chodzi o rodzaje garnków, to można wymienić te ze stali nierdzewnej, z aluminium, miedziane, z powłoką emaliowaną lub powłoką ceramiczną.