Dom i Wnętrze

Dobre okna z Katowic

Czym należy się kierować, jeżeli ktoś decyduje się na zakup okien z Katowic? To pytanie, które chodzi po głowie wielu osobom. Praktyka pokazuje, że stolarka okienna pochłania ogromną ilość pieniędzy. Decyzje odnośnie jej wyboru należy podejmować świadomie.

Jakie okna z Katowic?

Jeżeli będziemy chcieli zakupić okna, musimy zdać sobie sprawę z tego, jakie czynniki są ważne. Na pewno nie będzie to cena, ponieważ ona ma najmniejsze znaczenie. Co nam da niska cena, jeśli okna nie będą szczelne? Ważnym czynnikiem jest współczynnik przenikania ciepła. Dla nowoczesnych okien powinien utrzymywać się on na poziomie Umaks = 1,1 W/(m2·K). Nie można również zapomnieć o tym, że bardzo ważna jest izolacja akustyczna (RW). Dla dobrych okien Rw  powinno utrzymywać się na poziomie 30-32 dB. Można wziąć również pod uwagę odporność na włamanie, który określa się klasami od RC1 do RC6.

Solidne okna

Nie zapominajmy o tym, że musimy wziąć również pod uwagę ich wykończenie. Lepszą propozycją staną się okna z Katowic drewniane? A może warto postawić na okna aluminiowe? Nie można zapominać o tym, że na rynku są obecne jeszcze okna PCV. Jeżeli chodzi o popularność, to okna plastikowe są absolutnym numerem jeden. Ich właściwości porównywalne są do okien drewnianych i aluminiowych. Jedna z różnic, jakie między nimi można zauważyć, to cena. Zdecydowana większość osób stawia na okna plastikowe, ponieważ ich cena jest zdecydowanie niższa. Przykładowo: okna aluminiowe używane są w zdecydowanej większości w budynkach użyteczności publicznej.