Dom i Wnętrze

Dobre zadaszenie tarasu

Jakie zadaszenie tarasu będzie najlepsze? Oferta producentów z roku na rok rośnie coraz bardziej i potencjalnie zainteresowany klient ma czasem problem z tym, aby wybrać rzeczowy produkt dla siebie. 

Słońce vs. zadaszenie tarasu

Wiele osób przekonanych jest o tym, że zadaszenie “zabiera” słońce, które ma mniejszą szansę na to, aby dotrzeć do wnętrza domu. Po części jest to prawda, dlatego też producenci zalecają wzięcie pod uwagę umieszczenia zadaszenia po prawidłowej stronie. Poza tym, można zdecydować się na częściowe zadaszenie tarasu, które nie będzie zakrywało całego okna tarasowego, gdzie najczęściej taka konstrukcja jest umieszczana. Inną alternatywą dla tego rodzaju sytuacji jest zadaszenie wykonane z przezroczystego materiału. Można także zdecydować się na płócienną markizę, którą w dowolnym momencie zawsze będzie można złożyć. Słońce będzie miało więc swobodny dostęp do domu.

Solidna konstrukcja budowlana

Jak łatwo się domyślić, takie zadaszenie znajdujące się nad tarasem narażone jest na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne – począwszy od palącego, letniego słońca, po wielkie ilości śniegu. Aby być pewnym tego, że już po pierwszym roku całość nie będzie do wymiany, należy wykonać je z solidnej jakości materiałów. Musi być on odporny na wysokie temperatury, jak również na śnieg. W szczególności, w tym drugim przypadku pomocne mogą okazać się płotki przeciwśniegowe, które będą sprawiać, że śnieg nie będzie zalegał na dachu zadaszenia. Takie zadaszenia będą nam długo służyć.