Dom i Wnętrze

Funkcjonalna kuchnia retro

Kuchnia retro może stać się funkcjonalnym, przytulnym pomieszczeniem, gdzie będziemy mogli wykazać się niezwykłym talentem kulinarnym. Moda na taki wystrój wnętrz cieszy się rosnącą popularnością. Podczas jej urządzania należy pamiętać o kilku sprawach.

Kuchnia retro w dobrym stylu

Wiele osób jest pewnych tego, że retro to historia i taki styl wcale nie odnajdzie się w obecnych czasach, kiedy ludzie stawiają na wygodę i nowoczesne rozwiązania. Wcale tak nie jest. Współcześni projektanci bazują na historycznych pomysłach, wykorzystując przy tym nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, że cała kuchnia urządzona jest z niezwykłym smakiem i wyczuciem. Jeżeli tylko ktoś lubi nawiązania do lat poprzednich, a do tego szuka pomysłu na to, aby w ciekawy sposób urządzić swoją kuchnię, to styl retro jest idealną propozycją dla niego. Ten modny i niezwykle popularny trend odnajdzie się zarówno w pomieszczeniach małych, jak również dużych.

Mała i duża kuchnia

Tak, duża kuchnia retro daje nam zdecydowanie większe możliwości, ale nie trzeba się niczego obawiać. W każdym przypadku można urządzić niezwykle funkcjonalne pomieszczenie, dzięki czemu nie będzie trzeba się niczym przejmować. Wystarczy w pierwszej kolejności wybrać odpowiednie rozstawienie sprzętów kuchennych, jak chociażby kuchenka, zlewozmywak i lodówka. Pamiętajmy o zasadzie trójkąta roboczego podczas urządzania. W swojej aranżacji uwzględnijmy również rostawieni swoich mebli (jedno lub dwurzędowy). Potem możemy przystąpić do zakupu mebli, które będą zaprojektowane w duchu retro.