Dom i Wnętrze

Jakie fronty kuchenne wybrać?

Wybierając meble kuchenne będziemy zwracać uwagę na wiele szczegółów. Pamiętajmy o tym, aby zwrócić dokładną uwagę na to, jak wykończone są fronty kuchenne. Jest to bardzo ważny czynnik, który może mieć wpływ na ostateczną decyzję przy zakupie.

Lakierowane czy foliowane fronty kuchenne?

Lakierowane fronty są odporne na uszkodzenia – o ile na mebel nałożona jest odpowiednia ilość lakieru. Jeżeli jest go zbyt mało, to wszystkie uszkodzenia dla użytkowników będą widoczne gołym okiem. Modele lakierowane mogą być wykończone w sposób matowy lub na połysk. Ciekawą propozycją jest również półmat, chociaż nie jest on tak często wybierany. Fronty foliowane wykończone są okleiną meblową, którą to stanowi folia PCV. Wiele osób decyduje się na taką opcję, ponieważ dostępna jest ona w wielu kolorach. Dzięki temu można spełnić swoje marzenie odnośnie zestawu meblowego w dowolnym kolorze. Folie są odporne, chociażby na działanie wysokich temperatur.

Akryl czy fornir?

A może akrylowe fronty kuchenne? Tańsza opcja frontów lakierowanych. Bardzo często można je spotkać w macie. Chociaż nie można powiedzieć, że te połyskujące są gorsze. Wszystko tak naprawdę zależy od gustu danej osoby. Wiele osób docenia ich obecność chociażby dlatego, że wykazują się one właściwościami antybakteryjnymi. Fronty fornirowane mogą być matowe lub na wysoki połysk. Dzięki temu można zachować naturalną fakturę drewna, co też doceni na pewno wielu miłośników natury. Ciekawa i chętnie wybierana propozycja w obecnych czasach.