Dom i Wnętrze

Jasne czy ciemne meble kuchenne?

W sklepach można otrzymać jasne i ciemne meble kuchenne. Które z nich będą najlepsze? Pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Wydawać by się mogło, że ciemny zestaw mebli nie będzie praktyczny. Wręcz przeciwnie – wiele osób wybiera dzisiaj taki komplet mebli do swojej kuchni.

Jasne meble kuchenne

Czy to prawda, że na jasnych kolorach wszystko widać? Każdą, nawet najmniejsza plamkę? Może i jest to prawda, ale pamiętajmy o tym, że wszystko można zawsze usunąć, więc nie ma co się tym przejmować. Biały zestaw meblowy pasuje do małych pomieszczeń. Dzięki temu uda się w całości optycznie powiększyć całe pomieszczenie. W szczególności, jeżeli uda nam się do tego wybrać dobre oświetlenie. Pamiętajmy o tym, że jasny kolor nie oznacza tylko i wyłącznie białego. Tak, jest to dobry kolor, ale przecież do wyboru mamy jeszcze ecru, śmietankę, kolor kremowy. To taka baza, a do tego można zaproponować jeszcze jasne odcienie żółci, niebieskiego, zieleni, itd. Jak więc widać do wyboru jest wiele ciekawych odcieni kolorystycznych.

Ciemny zestaw mebli do kuchni

Czy to możliwe, że meble kuchenne mogą być w kolorze czarnym? Tak, jak najbardziej. Do tego można dodać złote lub srebrne dodatki i będziemy mieli idealny przykład stylu glamour. Chociaż i tutaj należy wspomnieć, że ciemny kolor nie oznacza tylko i wyłącznie koloru czarnego. Dla osób ceniących styl tradycyjny dobrym pomysłem będzie brąz – klasyka gatunku. Równie modną i ciekawą inspiracją może stać się kolor granatowy, który pięknie prezentuje się w dużych pomieszczeniach.