Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe – jakie będą najlepsze?

Nadchodzi wiosna, a zaraz za nią lato, czyli okres, kiedy zdecydowaną dużą ilość czasu będziemy spędzać na świeżym powietrzu. To czas na to, aby wybrać dobre meble ogrodowe. Na co należy zwracać uwagę podczas ich wyboru? Jakie rodzaje mebli mamy do wyboru?

Meble ogrodowe – drewno i technorattan

Jeżeli chodzi o zwolenników stylu nowoczesnego, to zdecydowanie polecane są te zestawy wypoczynkowe, które wykonane są z technorattanu. Świetnie sprawdzają się na otwartej przestrzeni, a do tego ich konserwacja nie jest skomplikowana. Wystarczy tylko od czasu do czasu zadbać o to, aby przetrzeć je wilgotną szmatką. Przy czym nadają się jedynie do ogrodów zimowych lub pod altany. Drewniane meble ogrodowe to produkt, który wymaga frapujących zabiegów konserwujących. Przy czym są to produkty elegancko prezentujące się na ogrodzie. Do tego polecane są one osobom kochającym tradycje i klasyczny wystrój.

Metal oraz plastik

Jeżeli chodzi o zestaw mebli wykonany z plastiku, to jest on bardzo często spotykany w ogrodzie. Nie ma się czemu dziwić – cena jest bardzo zachęcająca. Tylko, że trwałość takich mebli nie jest duża. Jeden, maksymalnie dwa sezony i można już myśleć o tym, aby takie produkty wymienić na nowe. Metalowe meble na ogród cechują się dobrą odpornością na czynniki zewnętrzne i są w stanie wytrzymać przez bardzo długi czas. Przy czym, jeżeli pojawią się na nich drobne uszkodzenia, trzeba je jak najszybciej usunąć. W innym wypadku meble będą bardzo szybko do wyrzucenia. Tego rodzaju meble mogą być wykonane np. z żelaza, aluminium.