Dom i Wnętrze

Obowiązkowe patelnie w domu

W kuchni znaleźć zawsze można funkcjonalny zestaw mebli kuchennych, lodówkę, mikrofalówkę, kuchenkę, a także garnki. Nie zapominajmy o tym, że potrzebne nam do gotowania na pewno będą patelnie. Na jakie modele należy się zdecydować?

Podział patelni

Zanim będziemy zastanawiali się nad zakupem dobrej patelni, warto dowiedzieć się jakie modele w obecnych czasach są dostępne na rynku. Dzielone są one ze względu na to, jaką powłoką są pokryte. I tak do wyboru mamy:

  • teflonową,
  • ceramiczną,
  • tytanową,
  • kamienną.

Jest jedna wspólna cecha dla tych rodzajów patelni. Mają one taką powłokę, dzięki czemu nic nie przywiera się do dna. Można na nich smażyć na niewielkiej ilości tłuszczu, a po zakończonym procesie gotowania nie będziemy mieli problemu z ich szorowaniem. Które patelnie są najbardziej polecane wśród użytkowników?

Trwałe patelnie

Dla wielu osób na pewno liczy się trwałość poszczególnych produktów. Tutaj na pierwszym miejscu wymienić można modele tytanowe i kamienne. Bez problemu można używać ich często, bez obaw, że eksploatacja wpłynie na ich jakość. Nic więc dziwnego, że są to patelnie, które bardzo często użytkowane są w lokalach gastronomicznych. Modele teflonowe i ceramiczne są niestety mniej odporne na uszkodzenia, a do tego należy pamiętać o tym, że wymagają one zastosowania określonych przyrządów podczas gotowania (silikonowa łopatka, drewniana łyżka). Chociaż wiele osób woli wybrać takie modele patelni, ponieważ ich cena jest zdecydowanie przyjaźniejsza i w zasięgu ręki niejednej osoby.