Dom i Wnętrze

Wybieramy porządne sztućce

Sztućce są obowiązkowe. Bez nich w kuchni nie jesteśmy w stanie w żaden sposób funkcjonować. Czy ich wybór powinien stanowić dla nas taki problem? Warto pamiętać o tym, aby podczas zakupu kierować się wykonywaniem takich produktów.

Sztućce ze stali nierdzewnej

Jeżeli chcemy być pewni tego, że mamy do czynienia z porządnym zestawem na lata, to kupmy sztućce jakie wykonane są ze stali nierdzewnej. Wielu użytkowników wybiera je chociażby z tego względu, że nic się z nimi nie dzieje podczas zmywania w zmywarce. Przez długi czas będą one wyglądać jak nowe i nie trzeba będzie obawiać się tego, że dojdzie do jakichś zarysowań. W przeciwieństwie do kompletu z plastikowymi rączkami. To na nich mogą być widoczne jakiekolwiek ślady po kilku razach w zmywarce. Tak, jest to zdecydowanie tańsza wersja, ale będziemy musieli częściej je wymieniać. Te ze stali nierdzewnej to zakup na lata.

Stal nierdzewna 18/10 i 18/0

Patrząc na komplety zaprezentowane w sklepie bardzo często można spotkać się z opisem, że są one wykonane ze stali 18/10 i 18/0. Czym różnią się takie komplety sztućców? W tym pierwszym znaleźć można 18% chromu i 10% niklu. W tym drugim jest tyle samo chromu, ale nie ma już niklu. Jeżeli ktoś ma problem z niklem, który może wywyoływać silne reakcje alergiczne, to na pewno skupi się na tym drugim komplecie. Jeżeli ktoś nie ma z tym problemu, to z powodzeniem może zastosować zestaw 18/10, który cechuje się wysoką odpornością i tak szybko na pewno nie będzie rdzewieć, a do tego ma piękny połysk.