Biznes

Zwrot podatku z Niemiec – jak go uzyskać?

Coraz większa rzesza naszych rodaków decyduje się na pracę u naszych zachodnich sąsiadów. W sumie nie ma w tym nic dziwnego, bowiem zarobki są tam zdecydowanie większe. Nie można jednak zapomnieć o tym, że w przyszłości będzie nas obowiązywał zwrot podatku z Niemiec. Jak podejść do tego tematu i czego należy się spodziewać?

Duży zwrot podatku z Niemiec

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nawet po zakończonej pracy w Niemczech może przysługiwać mu zwrot podatku. W pierwszej kolejności należy się dowiedzieć, czy coś takiego będzie nas obowiązywać. Pomocne w tym momencie może okazać się biuro księgowe, które to specjalizuje się w takiej tematyce. Dzięki nim będzie można sprawdzić, czy rozliczenie należy złożyć i czy możemy oczekiwać na duży zwrot podatku. Nawet, jeżeli ktoś nie ma chęci, aby interesować się takim tematem, bo jest zabiegany, czy też z jakiegokolwiek innego powodu, to musi zdać sobie sprawę, że na jego konto może wpłynąć od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Może to będzie wystarczającym argumentem do tego, aby zająć się tą sprawą

Wyliczenie podatku

Zwrot podatku z Niemiec na szczęście nie wymaga kolejnych podróży za granicę. Wszystko można załatwić on-line. Biuro księgowe dokona wyliczenia podatku, dzięki czemu będzie można spodziewać się szacunkowej kwoty. Szacunkowej, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków suma pieniędzy może być większa. Zwrot podatku na konto przez zagraniczny urząd skarbowy powinien nastąpić w okresie do czterech tygodni od momentu złożenia dokumentów.